בר ביטול – כתבה מתוך "ידיעות אחרונות"

4 ביולי, 2009

אירית רייכמן

המחוזי ביטל את פסיקתו של בית המשפט לענייני משפחה, אשר קבע כי ניתן לבטל סעיף בהסכם גירושים שנחתם ואושר לפני יותר מעשרים שנה

בית המשפט המחוזי ביטל את פסיקתו של בית המשפט לענייני משפחה, אשר קבע כי ניתן לבטל סעיף בהסכם גירושים שנחתם ואושר לפני יותר מעשרים שנה. בהסכם גירושים אשר נחתם ואושר בבית הדין הרבני לפני 21 שנה נקבע כי האישה תישאר לגור בדירה של הצדדים יחד עם שני ילדיהם הקטינים. עוד נקבע בהסכם כי האישה תרכוש את חלקו של הבעל בדירת המגורים באמצעות תשלומים דו שנתיים בסך 900 שקל במשך עשר שנים.

כעבור 19 שנים סירב הבעל להעביר את הבעלות בדירה על שם האישה. היא, מצידה, פנתה לבית המשפט לענייני משפחה באמצעות עו"ד אירית רייכמן, כתביעה לאכיפת ההסכם. האישה טענה כי השלימה את חובה לבעל, אך הוא מסרב להעביר את חלקו על שמה.

הבעל הגיש תביעה שכנגד וטען לביטול הסעיפים בהסכם הנוגעים לדירה בטענה שהאישה לא הוכיחה כי שילמה את התשלומים בגין הדירה. הוא ביקש מבית המשפט להורות על מכירת הדירה וחלוקת תמורתה בחלקים שווים בין שניהם.

בדיון שנערך טענה האישה כי במשך שנים קיזז הבעל את חובה אליו מדמי המזונות שהעביר לה, אך אין לה כיום הוכחות או העתקים של העברות בנקאיות מאז. הבעל הודה בקבלת חלק מהתשלומים עבור הדירה בדרך של קיזוזם מדמי המזונות, אך כפר בקבלת הסכום כולו.

השופטת נילי מימון מבית המשפט לעניני משפחה בירושלים דחתה את תביעת האישה וקיבלה את התביעה שכנגד. האישה פנתה באמצעות עו"ד אירית רייכמן למחוזי ועירערה על הפסיקה. השופטים חנה בן עמי, תמר בזק-רפפורט ודוד מינץ – פסקו כי יש לקבל את טענותיה של האישה ולבטל את פסק הדין שניתן. השופטים קבעו כי מאחר ולאישה לא היו הוכחות על קבלת הכספים, עליה לשלם לבעל את הסכום המקורי כשהוא צמוד למדד המחירים לצרכן בצירוף ריבית, ועל הבעל להעביר באופן מיידי את מלוא הזכויות על שמה.

(מתוך 'ידיעות אחרונות', ה 24 ליוני 2010)

*ניתן לקרוא כאן מאמרים של אירית רייכמן על גישור בגירושין.

אירית רייכמן, גישור בגירושין, גישור גירושין, הסכם גירושין | תגובות

לא ניתן להגיב לפוסט.

עמודים

מקצוע הגישור הפך בשנים האחרונות לתחום מבוקש, גם כתוספת לעריכת דין וגם כמקצוע לכל דבר. לכן, ישנו גם ביקוש רב לקורסים והסמכות בתחום, ורצון להשיג את ההסמכה הנדרשת.
עו"ד אירית רייכמן הינה חברה במרכז הגישור העולמי (World Mediation Centre), אשר מספק הדרכות אונליין, על כל תחומי הגישור. את הקורסים מעביר מר דניאל ארדמן.

רוצים להצטרף להדרכות אונליין בנושא גישור? צרו קשר עם עו"ד אירית רייכמן

חדש בבלוג

נושאי הבלוג

תגים