גישור בשיתוף פעולה – Collaborative Divorce – עו"ד אירית רייכמן

31 במאי, 2011

מאת :עו"ד אירית רייכמן

Collaborative Divorce אשר מכונה בעברית "גישור בשיתוף פעולה", הינו הליך גירושין שנפוץ מאוד בארה"ב ובאירופה ונראה כי בעתיד צפוי להיכנס למחוזותינו. הליך הגישור נעשה בשיתוף פעולה של צוות מומחים אשר עברו הכשרה מיוחדת בנושא, וזאת בכדי להגיע לתוצאה הטובה ביותר עבור בני הזוג וילדיהם.


אודות ההליך

ההליך בבסיסו דומה מאוד למאפייניו של הליך גישור רגיל , וולנטרי המתקיים מחוץ לכותלי בימ"ש, תוך הבנה ורצון הדדי לסיים את מערכת היחסים בצורה הטובה ביותר ולמנוע פגיעה מיותרת בצדדים המעורבים. כמו כן, מדובר בהליך חסוי ושני הצדדים מנועים מלטעון בבימ"ש את כל הדברים אשר נאמרים במסגרתו.

ההבדל העיקרי והמשמעותי בין הליך הגישור המוכר לבין גישור בשיתוף פעולה הינו מעורבותו של צוות מומחים כגון: עו"ד, פסיכולוג ומטפל משפחתי, אשר הוכשרו במיוחד לפעול במסגרת הליך זה.  יש לציין כי צוות המומחים מצטרפים ומלווים את ההליך אך לכל אחד מהצדדים ניתן שיהיה עו"ד מטעמו.


ערך מוסף של גישור בשיתוף פעולה

חשוב לציין כי התוצר הסופי בסוף הגישור, הסכם הגירושין, הינו בעל השפעה מכרעת על המשך חייהם של הצדדים ועל-כן מומלץ שבהכנתו יהיו מעורבים מומחים ממגוון התחומים המשפחתיים.
אימוץ שיטת גישור בשיתוף פעולה בישראל משקף צעד נוסף בקידום הליכי גירושין בצורה נעימה וקלה ככל שניתן, כמו גם את העדפתם על פני התקוטטויות בערכאות השונות , הגורמות נזקים כלכליים, נפשיים ורגשיים לצדדים המעורבים.

שיטת גישור בשיתוף פעולה מדגישה את החשיבות שיש לתת להשלכות הגירושין על הילדים. מעבר להסדרת הנושאים הממוניים ישנה התייחסות להשפעה של הגירושין על הילדים, תוך מציאת פתרונות שישמרו על שלמות המשפחה ככל שניתן, לאור גירושי ההורים.

עו"ד אירית רייכמן, בעלת משרד המתמחה בדיני משפחה וגישור, מגשרת מוסמכת , הממליצה  הן על שיטת הגישור החדשה בשיתוף פעולה והן על גישור על פי השיטה אשר הייתה נהוגה עד כה. לדעתה, גישור הינו פעןלה רצויה, נכונה, המיטיבה עם שני הצדדים  ועדיפה על פני הפנייה לערכאות. הבחירה על פי איזו שיטת גישור לפעול, נקבעת על פי בחירתו והעדפתו האישית של הלקוח ובהתאם לנסיבות העניין.

הכותבת, אירית רייכמן , היא עו"ד המתמחה בדיני משפחה ואף מגשרת מוסמכת

אירית רייכמן, גישור גירושין, הליך גישור | תגובות

לא ניתן להגיב לפוסט.

עמודים

מקצוע הגישור הפך בשנים האחרונות לתחום מבוקש, גם כתוספת לעריכת דין וגם כמקצוע לכל דבר. לכן, ישנו גם ביקוש רב לקורסים והסמכות בתחום, ורצון להשיג את ההסמכה הנדרשת.
עו"ד אירית רייכמן הינה חברה במרכז הגישור העולמי (World Mediation Centre), אשר מספק הדרכות אונליין, על כל תחומי הגישור. את הקורסים מעביר מר דניאל ארדמן.

רוצים להצטרף להדרכות אונליין בנושא גישור? צרו קשר עם עו"ד אירית רייכמן

חדש בבלוג

נושאי הבלוג

תגים