תקדים: ידועה בציבור תקבל מחצית מעזבונו של בן זוגה הנשוי

3 ביולי, 2009

אירית רייכמן

פסק דין תקדימי – משרד עורכי דין אירית רייכמן: בית המשפט לענייני משפחה בירושלים פסק בצעד תקדימי כי הידועה בציבור של מנוח, בעת שהיה נשוי לאישה אחרת, זכאית למחצית מכלל עזבונו.

השופט בן ציון גרינברג, קיבל את תביעתה של ידועה בציבור, שהוגשה באמצעות עו"ד אירית רייכמן, למחצית מעיזבונו של המנוח, שנפטר בהיותו נשוי עדיין.

המנוח ואשתו נישאו ב- 1948, ומ- 1970 חיו בנפרד ומעולם לא התגרשו. האישה החוקית טענה שעומדות לה הזכויות ברכוש המנוח שנוצרו בתקופת החיים המשותפת שלא אוזנו עת עזב המנוח את הבית.

השופט דחה את טענות האישה, לאור העובדה כי במשך 35 שנה שבהן חיה בנפרד מבעלה לא הועלתה על ידה כל טענה רכושית. השופט קבע כי יש לראות בשיהוי הניכר ויתור וזניחה של הזכויות הרכושיות שלה.

עוד נקבע כי הלכה למעשה לא ניתן להיעתר כעת ולבחון את טענותיה של האישה בדבר זכויות קודמות בנכסי בעלה, שכן אלה הוטמעו ברכושו השוטף של המנוח שנצבר בתקופת חייו המשותפים עם הידועה בציבור.

על מנת לבסס חזקת שיתוף כשמדובר בידועים בציבור, יש להוכיח את קיומו של משק בית משותף שלא למטרות נוחות וקיומם של יחסי אישות. במקרה הנדון מדובר במערכת יחסים לכל דבר, שכללה בין היתר את שיפוץ ביתה של הידועה בציבור ושיתוף בכספי הירושה.

אירית רייכמן | תגובות

לא ניתן להגיב לפוסט.

עמודים

מקצוע הגישור הפך בשנים האחרונות לתחום מבוקש, גם כתוספת לעריכת דין וגם כמקצוע לכל דבר. לכן, ישנו גם ביקוש רב לקורסים והסמכות בתחום, ורצון להשיג את ההסמכה הנדרשת.
עו"ד אירית רייכמן הינה חברה במרכז הגישור העולמי (World Mediation Centre), אשר מספק הדרכות אונליין, על כל תחומי הגישור. את הקורסים מעביר מר דניאל ארדמן.

רוצים להצטרף להדרכות אונליין בנושא גישור? צרו קשר עם עו"ד אירית רייכמן

חדש בבלוג

נושאי הבלוג

תגים