3 סיבות מדוע כדאי להתמודד עם הליך גירושין באמצעות גישור

25 באוגוסט, 2011

הליך הגירושין הוא מטבעו הליך מאוד רגיש המצריך לעיתים קרובות מאוד הליכה זהירה בין הטיפות ולא מאבק חורמה בכל החזיתות כפי שקורה לא פעם. בדיוק לשם כך נוטה בית המשפט להפנות מספר רב של תיקי גירושין להליך אלטרנטיבי של יישוב סכסוכים – הוא הליך הגישור. במאמר שלפניכם ננסה לעמוד על היתרונות הטמונים בניהולו של הליך הגירושין בנוכחותו של מגשר.

1. שקט נפשי – הליך הגישור הוא הליך סגור ואינטימי המתנהל באווירה טובה. הגישור מאפשר לבני הזוג המבקשים להתגרש להגיע להסכמה ופשרה מבלי להזדקק לעזרתו של בית המשפט. מדובר על יתרון משמעותי שכן הלחצים המשפטיים ובעיקר הנפשיים הכרוכים בניהולו של דיון משפטי פורמלי עלולים לגרום לשני מהצדדים להרים את קולם בלהט הרגע ולומר דברים שעלולים להקשות על ההגעה לפיתרון. חשוב להדגיש כי הדברים הנאמרים בחדרו של המגשר הינם חסוייםולא מועברים לידיעתו של השופט.

2. ילדים – עבור בני זוג שהינם גם הורים ניהול הליך הגירושין בנוכחותו של מגשר ולא בין כתלי בית המשפט הינו במידה רבה בבחינת הכרח. הסיבה לכך היא שעצם נוכחותם של הילדים במשוואה תחייב את ההורים להישאר בקשר גם לאחר שהגירושין יהפכו לרשמיים. אשר על כן ובכדי לא להותיר משקעי עבר של ממש אשר יעיבו על המשכו של הקשר וישפיעו בהכרח גם על הילדים – רצוי כי כל הדיונים יתנהלו ברוח טובה – בדיוק כפי שקורה במסגרת הליך הגישור. הסיבה לכך נובעת במישרין מהגדרת תפקידו של המגשר. בניגוד לשופט שפוסק לא פעם בצורה חד משמעית – תפקידו של המגשר היא להביא את הצדדים לפשרה המוסכמת בהכרח על שני הצדדים.


3. מחיר – יש לציין כי הפנייה להליך הגישור ולא לבית המשפט עשוייה לחסוך לבני הזוג הרבה מאוד כסף וזמן. המגשר לא מעוניין לבזבז לשווא את זמנם של בני הזוג ולכן המטרה שלו היא לסיים מוקדם ככל הניתן את ההליך – בכפוף להשגתה של הסכמה. מרביתם המוחלט של הדיונים מאופיינים בגישה פרקטית ועניינית שאינה הולכת סחור-סחור. גם מבחינה כספית כאמור מדובר על הקלה משמעותית שכן העלות הכרוכה בשכירת שירותיו של המגשר מתחלקת שווה בשווה בין הצדדים וזאת ביחס לעלויות הכרוכות בניהולו של הליך משפטי ארוך ולא פשוט.

לסיכום, בבואכם לבחור מגשר שינהל את הליך הגירושין שלכם יהיה עליכם לבחור באיש מקצוע מנוסה, סבלני וקר-רוח אשר ניהל לא פעם ולא פעמיים דיונים דומים. בקיאותו של המגשר בלשון החוק לצד היכרותו המעמיקה עם המורכבות המלווה תדיר הליכי גירושין תאפשר לו להציע לכם את הפתרונות הריאליים שיסייעו לכם לסיים את הקשר על הצד הטוב ביותר

אירית רייכמן, גישור בגירושין, גישור זוגי, גישור לגירושין, גישור משפחתי, הליך גישור, הסכם גירושין | תגובות

לא ניתן להגיב לפוסט.

עמודים

מקצוע הגישור הפך בשנים האחרונות לתחום מבוקש, גם כתוספת לעריכת דין וגם כמקצוע לכל דבר. לכן, ישנו גם ביקוש רב לקורסים והסמכות בתחום, ורצון להשיג את ההסמכה הנדרשת.
עו"ד אירית רייכמן הינה חברה במרכז הגישור העולמי (World Mediation Centre), אשר מספק הדרכות אונליין, על כל תחומי הגישור. את הקורסים מעביר מר דניאל ארדמן.

רוצים להצטרף להדרכות אונליין בנושא גישור? צרו קשר עם עו"ד אירית רייכמן

חדש בבלוג

נושאי הבלוג

תגים